گلاب میمند باعث افزایش ناگهانی رشد مو می شود

بر اساس تحقیقات انجام شده در سال 2011، گلاب میمند سرشار از ویتامین C و فنولیک است که آن را به گزینه ای طبیعی و ضد التهابی برای آکنه های ملتهب تبدیل می کند.

با اضافه کردن آن به یک بطری اسپری یک غبار گلاب ایجاد کنید. این می تواند استرس را از بین ببرد. می توانید گلاب را روی مچ دست، صورت یا حتی روی بالش خود مه پاش کنید.

خواص ضد التهابی گلاب می تواند به کاهش قرمزی پوست، جلوگیری از تورم بیشتر و تسکین ناراحتی ناشی از آکنه کمک کند.

این تحقیق همچنین به این نتیجه رسید که خواص ضد عفونی کننده و ضد باکتری گلاب می تواند به بهبود سریع تر بریدگی ها، سوختگی ها و جای زخم ها کمک کند.

گلاب

طبق مطالعه دیگری در سال 2011، خواص ضد التهابی گلاب ممکن است به کاهش تحریک روزاسه کمک کند. روزاسه یک بیماری شایع پوستی است که با قرمزی صورت، رگ‌های خونی قابل مشاهده و برجستگی‌های قرمز رنگ که اغلب پر از چرک است مشخص می‌شود.

قابض ها معمولا برای پاکسازی پوست، خشک کردن چربی و سفت کردن منافذ استفاده می شوند. گلاب که سرشار از تانن است می تواند اثر سفت کنندگی روی پوست داشته باشد. همچنین به اندازه سایر قابض های مبتنی بر الکل برای پوست خشک کننده نیست.

برای برخی از افراد مبتلا به آکنه، مواد قابض می‌توانند پوست را تحریک کرده و به جوش‌ها کمک کنند. قبل از استفاده از هر نوع قابض بر روی پوست خود با یک متخصص پوست صحبت کنید.

خواص ضد عفونی کننده گلاب می تواند از عفونت ها پیشگیری و درمان کند. مطالعه ای در سال 2010، خواص ضد درد و ضد عفونی کننده گلاب را تایید کرد.

مطالعه دیگری در سال 2010 به این نتیجه رسید که روغن گل رز یک آنتی باکتریال بسیار موثر است و Propionibacterium acnes را که یک باکتری مرتبط با آکنه است، از بین می برد.