عکاسی یا گرفتن عکسی از لیمو ترش کیلویی توانست قلب محبوبش را به دست آورد

لیمو ترش کیلویی یک میوه محبوب است که مردم به مقدار کم از آن برای طعم دادن به غذا استفاده می کنند. با این حال، به دلیل طعم شدید و ترش، به ندرت آنها را به تنهایی مصرف می کنند.

لیمو به محصولات پخته شده، سس ها، سس های سالاد، مارینادها، نوشیدنی ها و دسرها طعم می بخشد و همچنین منبع خوبی از ویتامین C است.

یک لیمو 58 گرمی می تواند بیش از 30 میلی گرم (میلی گرم) ویتامین C را تامین کند.

ویتامین C برای سلامتی ضروری است و کمبود آن می تواند منجر به مشکلات سلامتی شود. کاشفان اولیه این را می دانستند و در سفرهای طولانی خود لیمو را برای کمک به پیشگیری یا درمان اسکوربوت، یک بیماری تهدید کننده زندگی که در میان ملوانان رایج بود، مصرف کردند.

لیمو

این مقاله به محتوای تغذیه‌ای لیمو، فواید احتمالی آن برای سلامتی، راه‌های استفاده از آن در غذا و هرگونه خطر بالقوه برای سلامتی می‌پردازد. لیمو منبع عالی ویتامین C و فلاونوئیدها است که آنتی اکسیدان‌ها هستند.

آنتی اکسیدان ها به حذف رادیکال های آزاد که می توانند به سلول های بدن آسیب برسانند، کمک می کنند. این مواد مغذی می‌توانند به پیشگیری از بیماری‌های منبع مطمئن و افزایش سلامت و تندرستی کمک کنند.

کاهش خطر سکته مغزی، طبق یک مطالعه در سال 2012، فلاونوئیدهای موجود در مرکبات ممکن است به کاهش خطر سکته مغزی ایسکمیک در زنان کمک کند.

مطالعه ای بر روی داده های نزدیک به 70000 زن در طول 14 سال نشان داد کسانی که بیشتر مرکبات مصرف می کردند، 19 درصد کمتر در معرض خطر سکته مغزی ایسکمیک نسبت به زنانی بودند که کمترین مصرف را داشتند.

سکته مغزی ایسکمیک شایع ترین نوع سکته مغزی است. این می تواند زمانی اتفاق بیفتد که یک لخته خون جریان خون به مغز را مسدود کند.