هشت پا خوراکی می تواند باعث مسمومیت در سنین پایین شود

هشت پا خوراکی انواع آزمایش های ماز را پشت سر گذاشته اند. آنها حافظه بلند مدت و کوتاه مدت بسیار خوبی دارند. آن‌ها می‌توانند در یادگیری مشاهده‌ای (اگرچه مورد بحث است) شرکت کنند، یعنی یک کار مفید را ببینند و سپس از آن تقلید کنند.

آنها می توانند تک تک انسان ها را تشخیص دهند. در آزمایشی، یک نفر بیشتر اختاپوس را ساخت در حالی که دیگری آن را با برس سیمی مسخره کرد: اختاپوس خود را برای یکی خودنمایی کرد و از دیگری پنهان شد.

شواهد حکایتی از هوش واضح و قانع کننده است: اختاپوس های اسیر به طور معمول مخازن خود را ترک می کنند تا به دنبال شرکت، غذا و رابطه جنسی باشند. آنها به داخل و خارج از گلدان خرچنگ می روند تا حیوانات به دام افتاده را برای خود ببرند.

هشت پا

افرادی که با آنها در آکواریوم کار می کنند می گویند که اختاپوس ها شخصیت های مشخصی دارند. همانطور که هر کسی که در اصطبل کار کرده است می داند که این یک احساسات نیست بلکه دامداری عملی است.

شواهد برای هوش اختاپوس آنقدر زیاد است که در آزمایش‌ها به عنوان مهره‌داران افتخاری طبقه‌بندی می‌شوند. آنها تنها بی مهرگانی هستند که توسط قانون حیوانات (روش های علمی) در سال 1986 محافظت می شوند.

این موضوع برای بسیاری از مردم یک سوال را ایجاد کرده است. آیا با توجه به اینکه هر دو نرم تن هستند، باید مانند اختاپوس رفتار کنید؟ آیا خوردن اختاپوس از نظر اخلاقی قابل قبول است؟

این سوال قدیمی آدمخوار است: در چه نقطه ای خط می کشید؟ چه چیزی یا چه کسی به عنوان غذا قابل قبول است؟ ایده هوش نقش مهمی در این حوزه پر از انتخاب شخصی و اجتماعی دارد. در کشورهای توسعه‌یافته غرب، ما نه میمون، بلکه کمتر میمون می‌خوریم. خیلی شبیه ما هستند

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.